Modeláři a Den řemesel

Aktualita: Akce školy 15.05.2019

Jak je už dlouhá léta v obci zvykem,vždy na 1.máje u příležitosti tzv.“Dne řemesel“,vystavují naši mladí modeláři v prostorách jedné ze tříd ZŠ I.stupně své modely.Také tentokrát tomu nebylo jinak.Ovšem letos byly vystavovány pouze modely našich žáků! Bylo těch modelů a dioramat tolik, že další už by se prostě nevešly. Jako bonus jsme vystavovali i výrobky z pracovního vyučování tzv.“dílen“,které zhotovili pouze žáci 6.třídy podle  výkresů a podkladů,které připravil p.J.Čech,který pomáhá p.uč.Mgr.V. Navrátilovi jako asistent.Tyto výrobky byly zejména u dříve narozených spoluobčanů komentovány velmi kladně.

Plastikové modely a dioramata našich žáků z MK byly už tradičně zhotoveny ve velice dobré kvalitě a sklízely zaslouženou pochvalu od návštěvníků výstavy.Pro ty nejmenší návštěvníky – děti byl určen funkční panel HO s jezdícími mašinkami a měl úspěch jako vždy.

Mladí modeláři se sešli ve složení:

N.Halouzková,V.Salajka,M.Navrátil,V.Kalužík,O.Lano,P.Ondrák,Z.Jagoš,P.Poša,T.Sládek,M.Pacal,F.Zugar a A.Studnička.Jako vždy si za vedení svého vedoucího p.J.Čecha třídu k výstavě nachystali a následně po skončení výstavy i uklidili,aby příští den mohlo probíhat vyučování.Všem zůčastněným modelářům děkuji za perfektní modely a vzorné chování.

Ve vedlejší třídě byly poprvé a tudíž měly svou premieru vystavované modely papírové!Tento nový kroužek vede p.P.Macinka a jeho mladí modeláři a modelářka se už měli čím pochlubit.Chlapci vystavovali modely voj.techniky a žákyně 3.tř.A.Čechová vystavovala i cyklus modelů „ Z pohádky do pohádky“.Tyto papírové modely se zdají laikovi být jednodušší ale opak je pravdou!Také vedoucí P.Macinka přispěl několika svými povedenými modelářskými kousky.Pan M.Nešpor se synem Davidem vystavovali 3ks RC modelů LEGO.Je to ovšem již náročnější kategorie.Kroužek papírových modelářů se sešel ve sloužení:A.Čechová,A.Novotný,D.Janík,J.Kyselka,M.Mráka a M.Gergely.Obě výstavy vidělo spousta spokojených diváků .  Ved.MK Jar.Čech.