Pěstuj, zkoumej, vyprávěj...

Aktualita: Akce školy 10.06.2019

V minulém školním roce se žákyně 7. třídy - Tereza Rybová, Markéta Poláčková, Tereza Bayerová, Karolína Novotná a Tereza Vališová zapojily do mezinárodní biologické soutěže „Pěstuj, zkoumej, vyprávěj“. Pět měsíců pěstovaly 2 druhy fazolí od vyklíčení až po vytvoření lusků s novými fazolemi. Růst fotily a nakonec vtipnou formou komiksu a rozhovoru mezi 2 druhy rostlin fazolí vypracovaly projekt o jejich pěstování.

Za odměnu se zúčastnily v pátek 7. 6. 2019 výukového programu v ekocentru Rozmarýnek v Brně na téma Zahrada divů - zdroj potravy.  Spolu s nimi byli na programu také žáci z 8. třídy, kteří se již 3 roky zúčastňují  eko soutěže Zlatý list. Na třech stanovištích se seznámili s opylovači v přírodě,  s problematikou  pěstování  řepky a  palmového oleje. Na posledním stanovišti si nejprve na zahradě  natrhali  jedlé plevele,  ze kterých si potom sami připravili salát a pomazánku. Na konec  si na všem pochutnali.  Dopoledne se jim velice líbilo.

Středa - 19.06.2019

Polévka barevná s pohankou 9