Základní škola Moravská Nová Ves

ZŠ MNV

Základní škola Moravská Nová Ves je úplná vesnická škola s prvním až devátým ročníkem.

První stupeň je umístěn v samostatné budově v centru obce, druhý stupeň uprostřed zeleně na okraji obce. Obě budovy jsou blízko sebe. Kapacita školy je 397 žáků, naplněnost tříd je do 30 žáků (současně je průměrná naplněnost tříd do 22 žáků). Naši školu navštěvují i děti z okolních obcí, jsme spádovou školou pro obec Hrušky a Týnec.

více o škole

Galerie do kapsy 23.02.2017

Galerie do kapsy, to byl název interaktivního programu pro žáky 5. tříd. Žáci se stali tvůrci vlastní výstavy obrazů a soch v hodonínské Galerii umění. Seznámili se tak s obrazy a sochami stálé expozice a také s ukázkami moderního umění.

Pythagoriáda školní kolo 22.02.2017

Ve středu 15.2.2017 proběhlo na škole školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Tato soutěž je  určena pro žáky 5. - 8. tříd a ti, kteří získají více jak 10 bodů z možných 15 bodů postupují do okresního kola. 5. třídy: Hřebačka David     5.A     11 bodů Herinková Kateřina 5.B    … více