Vážení rodiče,

od 1. září 2016 vstoupila v platnost novela školského zákona zahrnující mimo jiné i tzv. inkluzi. Pro rodiče našich žáků se speciálními vzdělávacími potřebami se v této chvíli ještě nic zásadního nemění. U všech žáků, kteří mají platné vyšetření z pedagogických poraden či speciálních pedagogických center, zůstávají i nadále v platnosti podpůrná opatření nastavená podle „starých“ posudků.

Nejpozději do dvou let od 1. září 2016 však musí školská poradenská zařízení všechny děti se speciálními vzdělávacími potřebami nově vyšetřit. Teprve na základě této nové diagnostiky bude škola postupovat podle ustanovení novely školského zákona. Upozorňujeme, že dle nové legislativy musí ped. poradnu o vyšetření požádat rodiče díděte.

Pokud si budete potřebovat v souvislosti s tzv. inkluzí cokoliv ujasnit, obracejte se na výchovnou poradkyni Mgr. Soňu Petrjanošovou.