Jednotné přijímačky na SŠ

Informace k přijímacímu řízení na střední školy pro rok 2018/2019

____________________________________________________________________________________________________

Pro obory s talentovou zkouškou:

Do 3. 11. odevzdat výchovné poradkyni přesný název školy a oboru včetně kódu

Do 30. 11. odevzdat či odeslat vyplněnou přihlášku na školu. Přihlášky vytiskne výchovná poradkyně.

Všechny zbývající obory:

Do 15. 2. 2018 odevzdat výchovné poradkyni přesný název školy a oboru včetně kódu.

Do 1. 3. 2018 odevzdat či doporučeně odeslat vyplněnou přihlášku na školu. Přihlášky vytiskne výchovná poradkyně.

Jednotná přijímací zkouška pro maturitní obory se koná 12.4. a 16.4. pro 4leté obory, 13.4. a 17.4. pro 8leté a 6leté obory. Náhradní termíny jsou 10. 5. a 11. 5. Tato zkouška se nekoná při přijímacím řízení na umělecké obory.

Obecné informace k přijímacímu řízení:

V prvním kole přijímacího řízení má každý žák právo podat si dvě přihlášky. Po oznámení o přijetí na školu dostane zápisový lístek, který odevzdá na školu, na kterou byl přijat. Pokud je žák přijat na obě školy, dá zápisový lístek na jednu z těchto škol.

Pokud přijat není (což mu je sděleno písemně), může do 3 pracovních dnů podat odvolání k řediteli dané střední školy.

Ve druhém kole přijímacího řízení má každý žák právo podat neomezený počet přihlášek.

Zápisový lístek lze uplatnit jen jednou. Výjimkou je případ, kdy žák chce uplatnit zápisový lístek na škole, kde byl přijat na odvolání, nebo odevzdal zápisový lístek na školu, kde konal talentovou zkoušku a následně byl přijat na školu bez talentové zkoušky.

Čtvrtek - 19.10.2017

Polévka zeleninová 9