budík 06.06.2022 | Akce školy

V pátek 27.5.2022 jsme po 3 letech opět pořádali Den Země pro žáky 4. a 5. třídy z naší školy a také školy v Hruškách a Týnci. Kolem jezer po Moravskou byla fáborky vyznačená trasa okruhu. Na 6 stanovištích byli žáci 8. a 9. třídy a ti dětem v 6 členných družstvech dávali soutěžní otázky. Soutěžilo se v tématech – Ekologie, Obratlovci, Bezobratlí, Rostliny, Ryby a Hrátky s přírodou.  V čase, kdy nebyli žáci na trase, tak si mohli opéct hady z těsta nad ohněm, vyrobit si na památku zvířátka z papíru s pohyblivýma očima, přívěšek na krk nebo knoflíky z keramické hlíny a také si mohli nechat podle přání „vytetovat“ obrázek.

Byla vyhlášena z každého ročníku nejlepší 3 družstva a dostali diplom a malé sladké odměny.

Každý také dostal bonbon a malý obrázek.

Všem se dopoledne v přírodě líbilo a odcházeli spokojeni.