Exkurze 6. tříd

budík 22.11.2022 | Akce školy

Dějepisná exkurze do pravěku

Ve čtvrtek 10. listopadu si naši šesťáci mohli trochu přispat, protože až v půl deváté nasedali do autobusu a vyráželi po stopách lovců mamutů do brněnského Anthroposu a do Archeoparku Pavlov. Následující den pak ve škole psali dopis babičce nebo dědovi, ve kterém sdíleli a popisovali své zážitky. Pojďme si jeden takový dopis přečíst …

Ahoj babičko,

Jak se máš? Co děláš? Doufám, že jsi zdravá.

    Já jsem byla s mojí třídou ve čtvrtek v Brně. Jeli jsme tam autobusem a cestou jsme mávali na auta. Řidiči se na nás smáli a také nám mávali. Šli jsme do muzea Anthropos, kde nás čekal pán, který nás prováděl (mluvil ale docela rychle a byla to trochu nuda). Byl tam velký mamut v životní velikosti a my jsme se s ním vyfotili. Taky mě zaujaly pravěké malby. A viděli jsme Lucy, což je předchůdce člověka, a také kostry malých opic. Byly tam i repliky lidí v jeskyních, sošky venuší a záhadný trojhrob a pravěké nástroje, což bylo zajímavé, ale pracovat bych s nimi nechtěla.  

     Pak jsme přejeli do Pavlova, kde jsme šli do muzea zahloubeného do země. Čekalo nás tam kino – krátký film o vykopávkách pod Pálavou. Po něm nás rozdělili do skupin – to byly jako pravěké tlupy – a soutěžili jsme v různých aktivitách. Za každou hru jsme dostávali obrázky věcí, které se nám hodily do naší pravěké vesnice. Tu vesnici jsme si nakreslili a pojmenovali a vyrobili jsme si čelenky jako poznávací znamení naší tlupy. Paní instruktorky pro nás vymyslely např. pantomimu, bubnování, chytání rybek a poznej hmatem předmět. Na konci jsme se mohli podívat po muzeu a viděli jsme pravé kosti mamuta a srst pravěkých zvířat a různé sošky a asi nejstarší mapu vyrytou do klu. Bylo to fajn. Pak jsme jeli autobusem zase zpátky.

     Už se těším, až se uvidíme na Vánoce! Pozdravuj dědu! Měj se hezky                     K.