Jazykový šampionát

budík 14.11.2022 | Info pro žáky

Začátkem listopadu nás potěšila skvělá zpráva – skupina žáků osmého ročníku paní učitelky Kmentové získala 1. místo v okresním kole soutěže Jazykový WocaBee šampionát a třída 6. A získala 2. místo. Do této soutěže se žáci zapojili díky aplikaci WocaBee, která je určená k učení a procvičování slovní zásoby.

V úvodním kole celostátního šampionátu dosáhli naši žáci skvělý výsledek - denní průměr až 381 bodů (tzv. WocaPoints) na žáka. Pro lepší představu - jedna správná odpověď při procvičování slovíček znamená zisk přibližně 2-3 WocaPoints bodů.

Vítězství v okresním kole je pro nás o to cennější, že celková účast ve čtvrtém ročníku šampionátu dosáhla rekordního počtu 44 387 žáků a studentů z celé České republiky.

Vítězství v okresním kole znamenalo zároveň postup do krajského kola, které probíhalo od 2. 11. do 9. 11. 2022 a ve kterém jsme se umístili na 6. místě.

Nejvíce bodů nahrály v obou kolech Viktorie Gregušová z 6. A a Anna Juráňová z 8. třídy.