Ples školy

budík 01.06.2022 | Akce školy

Netradičně jarní plesání

Je pátek 20. května 2022, 18 hodin. Právě máme sraz na generálku předtančení na školní ples. Náš Netradiční školní májový bál se koná opravdu nezvykle na jaře (kvůli covidu) a v Kulturním domě v Týnci (kvůli tornádem zničené sokolovně v Moravské).

Všem holkám (i nám klukům, samozřejmě!) to hodně slušelo, ale některým to krášlení moc dlouho trvalo. Když konečně „princezny“ přijely, mohli jsme si předtančení zkusit naposled před plesem. Měl jsem za úkol přinést vázy na kytky, protože jsem místní, ale jak jinak-zapomněl jsem je doma. Takže po generálce jsem utíkal rychle domů a za ty dvě minuty, co jsem byl doma, mně mamka stihla asi třikrát vynadat. Zkrátka, nervozita stoupala na všech frontách! Ještěže mě po návratu na sál rozesmál spolužák – vycpával si boty!

Už přišli moji rodiče a stejně jako jiní návštěvníci plesu si šli koupit lístky do tomboly. Usedli a po přivítacím projevu paní ředitelky přišla naše chvíle – jdeme na to! Důstojný nástup a představování tanečníků. Je to slavnostní, pro nás stresující a pro rodiče dojemné… Krok, přísun, krok, přísun, krok a otočka. Strašně moc se potím a málem zakopnu při „zahrádce“. Následuje mazurka, kde mi jedna tanečnice skoro přelámala ruce! Ale dalo se to přežít. Pak jsme tancovali waltz. Bůh ví, jak jsem se bez větších „kiksů“ dostal do finále… Dovedl jsem svou partnerku ke stolu. Tanec s mamkou, babičkou, spolužačkami, paní ředitelkou… prostě párkrát jsem si zatančil, v tombole vyhrál popelnici a naráz tady byla půlnoc! Náš den se chýlí ke konci. Nezapomenutelné chvíle…