Den Země 2023

budík 14.06.2023 | Akce školy

Ve středu 31.5. 2023 se konal tradiční Den Země. Kvůli deštivému jaru a komáří kalamitě u jezer pod vesnicí se akce uskutečnila v okolí hřišti „Prtiš“ Zde bylo zázemí a 6 členná družstva žáků 4. a 5.tříd naší školy a také ze ZŠ v Týnci a Hruškách plnily naučné ale i zábavné otázky na 6 stanovištích, ke kterým se dostaly po fáborky vyznačené trase. Daná stanoviště byla -  rostliny, bezobratlí živočichové, ekologie, obratlovci, hrátky s přírodou a  ryby. Ve volných chvílích si žáci mohli vyrobit upomínkový předmět na památku, nechat si „vytetovat“ vybraný obrázek nebo si upéct hada z těsta nad ohněm. Hodně se vyřádili také na skluzavce, průlezkách a házením míče na koš. S celou akcí velmi pomohli žáci 8.třídy, kteří se starali o stanoviště, oheň, tetování a vyrábění. Bez jejich pomoci by se tato velmi oblíbená akce nemohla uspořádat. Všichni místní i návštěvníci byli s průběhem zábavného dopoledne spokojeni.