Ekocentrum Dúbrava

budík 15.06.2023 | Akce školy

Dne 13. června žáci 5. A vyjeli do Hodonína. Jako vítězná třída školy ve sběru papíru se zúčastnili programu v Ekocentru Dúbrava. Vše, co se dozvěděli, vyzkoušeli a vyráběli, se týkalo odpadu. Hravou formou se naučili třídit odpad, zamýšleli se nad zbytečným plýtváním surovin v každodenním životě, zjišťovali s velkým překvapením dobu rozkladu skla, plastu, papíru, nedopalků cigaret, ale i žvýkaček a slupek od ovoce. Z různých druhů odpadů vyráběli brože, zápichy, ozdobné vázičky, šperkovnice a jiné výrobky. Určitě obrovský úspěch u dětí měl koutek se zvířátky, která si mohla nejen pohladit, ale i pochovat, učesat a nakrmit. Věřím, že tato forma environmentální výchovy se dětem nejen líbila, ale bude jim i k užitku.

J.Budišová, TU