Hory 2023

budík 21.02.2023 | Akce školy

Vyšlo nám to!

Hrozně jsme se na to těšili. Představovali jsme si, jak to tam bude vypadat. Snili jsme o tom, co všechno zažijeme. Hřála nás představa, jak ostatní ohromíme svými výkony… Ptáte se kde? No přece na lyžáku!

Dospělá část naší výpravy měla plnou hlavu starostí – přece jen jedeme do neznáma, na nové místo a taky mít na starosti 7.A a 7.B není vůbec procházka růžovým sadem! Ale všechno (skoro) nám vyšlo: chata Atlas v Čenkovicích v Orlických horách od 5. do 10. února byla v pohodě, jídlo už trochu míň v pohodě a pití úplně v „nepohodě“, ale zimní počasí s čerstvou vrstvou sněhu (jako na objednávku! -:), mrazivé teploty a svahy akorát na lyžování to skvěle vyvážily!

Družstva byla klasicky tři: nelyžaři, poloviční lyžaři a suverénní lyžaři. Naši instruktoři nám dávali do těla dvakrát denně: po vydatné snídani formou švédských stolů jsme byli na svahu celé dopoledne a po poobědovém klidu ještě aspoň dvě hodinky. A pak už byl čas na to, abychom dělali kraviny, družili se, hráli hry, večeřeli, mlsali a po večerní hygieně včas zalehli, abychom měli sílu na další náročný den s „prkny“ na nohou.

A na co nikdy nezapomeneme?

Že už umím lyžovat!!! -:) Přistání na lyžích v lese! :-)Tancování v kombinézách!-:) Nenadálý sjezd šusem ze svahu! -:)Holky, vyslékání z kombinézy, když se vám chce na wc!-:)Nový sport – „lyžákování“, tj. sjezd z kopce jen v botách! :-)Super rozvrzané postele! -:)Ty zajímavé pády na svahu! -:)A sprchování po tmě, když vám v půlce zhasne světlo na fotobuňku… -:) Ten hrozný jakože „teplý“ čaj… -:) A ten trochu vypuštěný hasičák… -:) Na ty „hodné“ kamarády, kteří v pokoji pořád větrali…-:)

Bylo to prostě fajn, zkrátka … vyšlo nám to!                                              Sedmáci