Krajské kolo Zlatého listu

budík 20.05.2024 | Akce školy

V úterý 14.5.2024 vyrazily 2 družstva naší školy do ZOO v Brně na krajské kolo ekologicko-biologické soutěže Zlatý list. Šestičlenná družstva se rozdělila na trojice a v areálu ZOO na 10 stanovištích žáci odpovídali na připravené otázky. Potom ještě společně obhajovali práci pro přírodu, kterou v průběhu roku dělají.

Družstvo starších ve složení Petr Tichý, Anna Salajková, Lucie Salajková, Jáchym Fojtík, Teodor Hetmánek a Michaela Netopilíková  obsadilo hezké 6. místo v konkurenci studentů gymnázií, základních škol a přírodovědných kroužků z celého kraje.

Družstvo mladších, ve kterém byli Vendula Salajková, Justýna Mikolášová, Kristýna Konečná, Eliška Juráňová, Lilien Kundratová a Daniel Luňák zvítězilo !!!!!!. Za svými zády nechali dalších 9 soutěžních družstev.

Postupují do kola celostátního, kde budou reprezentovat nejen naši školu, ale i okres Břeclav a Jihomoravský kraj. Národní kolo soutěže se uskuteční týden ve dnech  16.6 – 21.6.2024 u Stříbra v Plzeňském kraji.