Projekty do fyziky

budík 19.11.2023 | Akce školy

Fyzika v 8. třídách může být hodně velká zábava. Při probírání tématu Energie si žáci pro své spolužáky nachystali originální projekty na téma: Kde získat energii aneb její obnovitelné zdroje. Každá skupina si připravila projekt na jeden z několika možných zdrojů. Součástí bylo i zpracování jednoduchého modelu.

Osmáci byli opravdu kreativní a jejich modely zaslouží obdiv. Nechyběla větrná turbína, funkční mlýnské kolo vyrobené z lepenky, interaktivní zpracování principu biomasy nebo solární panely na modelu domečku.

Jitka Konečná

učitelka fyziky