Reportáž ze školního plesu

budík 01.03.2024 | Akce školy

Dne 2. února se uskutečnil náš tradiční školní ples a v následující reportáži od deváťáků se můžete dozvědět více:

Náš ples Pod hladinou

Nadešel ten den, 2. února 2024, den našeho plesu. Od rána jsme kmitali jako fretky, zatímco ostatní spolužáci z nižších ročníků měli volno díky pololetním prázdninám. Nosíme tombolu do sálu a doděláváme poslední detaily podmořské výzdoby na sokolovně. V teplákách a pracovním oblečení vtipkujeme a těšíme se na večer.

Za sedm hodin zase stojíme u dveří sokolovny, jenomže tentokrát jako úplně jiní lidé. Kluci celí v černém, k tomu modré motýlky a opasky, holky naopak celé v bílém, krásné jako nikdy. Ještě se na sebe usmíváme, ale už trochu křečovitě. Nervy dělají svoje. Veřejná generálka v 18 hodin se nám povedla, což nás trochu uklidnilo. Ale když se začínají scházet další nastrojení hosté, nikomu už není do smíchu.

Před 20. hodinou už to v sále hučí jako v úlu. Paní ředitelka všechny vítá krátkým projevem a teď přichází naše chvíle: ozve se mořský příboj a holky ladně vycházejí jako vodní víly se zářícími perlami a modrými stuhami v rukou. I když je jich šestnáct, jejich stejné pohyby je sladí v jednu osobu. My zpoza dveří zíráme na nymfy, které ještě před pár hodinami byly našimi obyčejnými spolužačkami. Zvuky bouřícího moře vyzvou i nás, odvážné piráty, k „vyplutí“ na scénu. Země se otřásá pod nárazy našich polobotek a my se statečně probojováváme ke konci našeho slavnostního nástupu. Čeká nás společná skladba, při které svým tancem ztvárňujeme příběh o setkání a vzájemném okouzlení éterických víl a drsných korzárů. Srdce nám buší, když se mezi námi holky proplétají a za tónů písně z filmu Aquaman docházejí ke svým tanečníkům. „Otočka… podtočka…úkrok… k sobě…,“znějí nám v hlavě povely paní učitelky Tiché a Ambrožové. Jen pár minut a holky už pokládají hlavy na naše ramena. Sálem se ozve hlasitý potlesk. Zvládli jsme to!

Po slavnostním představení jednotlivých tanečních párů máme před sebou ještě mazurku, waltz a sólo s rodiči, ke kterému nám hraje kapela V-Band. Tlak a tep už máme na normálu a v sále se rozproudí taneční zábava. Klid panuje do té doby, než se máme jít převléct a připravit na naše půlnoční překvapení, které jsme nachystali s pomocí paní učitelky Buškové. Na chvíli se měníme ve vodníky, pirátky, labutě, rusalku, Rákosníčka a další bytosti, které mají něco společného s vodou. Sál se otřásá smíchem a potleskem. Uf, povedlo se! Teď už se můžeme bavit a tancovat, dokud nás nebudou bolet nohy.

Všichni jsme si to náramně užili a bylo to super, každý z nás by si to chtěl zopakovat! Děkujeme všem, kteří zvládli kopu starostí, abychom si mohli užít náš školní ples, a také všem sponzorům, jejichž dary do tomboly udělaly všem radost!

Za deváťáky Petr Tichý