Škola v přírodě aneb Krkonošské radovánky

budík 24.09.2021 | Akce školy

Ve dnech 13. – 17. září bylo umožněno našim žákům 8. ročníku a třídě 5.B zavítat do Krkonoš a užít si tam školu v přírodě. Na chatě U Jirky jsme strávili pět dní plných zážitků, překvapení a radosti. Pan Jiří Suchan 51 žákům umožnil bezplatnou přepravu, pobyt i stravu na chatě v Dolním Dvoře poblíž Vrchlabí. V pondělí večer jsme se vzájemně představovali, osmáci měli připravené převleky a role a páťáčci hádali. V úterý se děti svezly lanovkou tam a zpět na Sněžku, následně si užily zip lane přes přehradu, což se jim velice líbilo a byl to úžasný zážitek. Pak sjely na koloběžkách do údolí u Špindlerova Mlýna. Večer nic nekončilo a užili jsme si letní kino. Ve středu nám svou činnost přiblížili záchranáři a hasiči; děti si mohly vyzkoušet hašení, obleky, resuscitaci, dostaly čokolády a pexesa s motivy hasičů. Odpoledne nás čekal vláček, který nás provezl krásnou krkonošskou krajinou. Měli jsme zastávku na letišti, kde si děti mohly zalétat s malými letadýlky, dostaly nanuk a pokračovalo se v jízdě. Vpodvečer nás navštívil mladý muž, jenž pěšky prošel celou Evropu a povyprávěl nám příběhy ze svých cest a mohli jsme zhlédnout krásné fotografie z jeho putování. Středeční večer jsme si užili společnou stezku odvahy, kde osmáci pomáhali páťákům překonat strach, ale někdy to bylo i naopak?. Ve čtvrtek jsme věnovali dopolední čas kreslení, malování, tvorbě básniček. Odpoledne jsme šli na procházku, pak následovalo opékání špekáčků, během kterého dostaly děti kšiltovky. Čtvrteční večer zahájil svým příchodem Krakonoš, kterému někteří zazpívali písničku a mnozí se s vládcem hor vyfotili. A poté následovala diskotéka, na které „řádili“ všichni – osmáci i páťáci. A to byl jeden z úžasných momentů – vidět ty menší i starší pohromadě a společně se bavit. Všechny dny byly plné slunce, prožitků a zážitků a my děkujeme všem sponzorům, ale hlavně panu Suchanovi (pro všechny děti to byl prostě Jirka a mnohé z nich jsou s ním v kontaktu), že věnoval nejen finance, ale především svůj čas a energii k realizaci školy v přírodě. Ještě jednou obrovské DĚKUJEME!!