Podzimní výjezdy za historií

budík 01.11.2023 | Akce školy

V podzimních měsících se uskutečnil výjezd žáků sedmého ročníku do Modré, kde navštívili archeoskanzen. Zde si mohli prohlédnout jak bydleli naši předkové v 8. – 10. století, navštívili  slovanskou školu, vyzkoušeli  si střelbu lukem, seznámili se s prací kovářů a hrnčířů. Průvodce  seznámil se zajímavostmi staroslovanské architektury, způsobem života či stravování. Po prohlídce se vydali do vedlejšího vodního království, kde si prohlédli svět pod hladinou rybníka.

Dalším výjezdem byla cesta šesťáků do brněnského Antrophosu. Zde se seznámili s archeologickými nálezy na území jižní Moravy. Poté následoval přesun do archeoparku v Pavlově, kde se žáci interaktivní formou seznámili s prehistorickými nálezy na Pálavě.