Zlatý list celostátní kolo

budík 26.06.2024 | Akce školy

V týdnu od 16. 6. do 21. 6. se vybraní žáci ze 6. B, kteří mají zájem o přírodu i její ochranu a vyhráli krajské kolo, zúčastnili celostátního kola soutěže Zlatý list, kde reprezentovali naši školu, obec i celý Jihomoravský kraj.

Letošní 52. ročník se konal až ve Stříbře v Plzeňském kraji, konkrétně v rekreačním středisku Butov u vodní nádrže Hracholusky. V této soutěži absolvovali soutěžní stezku o 11 stanovištích, kde prokazovali své vědomosti v různých přírodovědných oblastech. Součástí hodnocení byla i „Práce pro přírodu“, kde žáci vytvořili poster o svých činnostech, kterak pomáhají a chrání přírodu, jenž následně také obhajovali před odbornou komisí. Naše družstvo žáků se v tomto celostátním kole umístilo na krásném 14. místě ze všech týmů z celé republiky.

Mimo soutěž se děti zúčastnily různých odborných přednášek a exkurzí na různá témata, která žáky zaujala. Na řadu došel i celodenní poznávací výlet. Ze všeho nejdůležitější bylo představení našeho týmu, který dostal jméno Baby Beans (podle Fazulňáků z „Moravské“), kde bylo cílem zaujmout a dostatečně se vrýt do paměti ostatních soutěžících. Toho děti docílily krátkou, ale údernou básničkou, fazolovou pomazánkou, kterou v podobě jednohubek nabídly ostatním soutěžícím a v neposlední řadě též rozhazováním sáčků s fazolovými semínky do davu. Ve volném čase se žáci koupali v přehradě, hráli deskové hry, fotbal a seznamovali se s dětmi z celé České republiky.

I když ne vždy bylo všechno ideální (hlavně cesty tam i zpět a ubytování), tak se děti vrátily plné zážitků a zkušeností, na které budou, snad, rády vzpomínat.

Přinášíme vám pozdravy,

jsme tu z jižní Moravy.